امروز چهارشنبه  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۱- ۱۶:۳۷ - مشاهده: ۵۷
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 16:37
تبریک روز ملی

پیام تبریک سفیـر جمهوری اسلامی ایـران در بروکسل به مناسبت 22 بهمن

امروز در حالی چهل‌ودومیـن سالگرد انقلاب اسلامی را جشن می‌گیـریم که ایـران در عرصه‌های مختلف در زمره‌ی کشورهای پیشرفته‌ی دنیاست،‌ هرچند به دلیل تحریم‌ها و فشارهای غیرقانونی و ظالمانه برخـی قدرت‌های بزرگ، در حوزه‌ی اقتصـادی با دشواری‌های زیادی روبـروست که بدون تردیـد با همتِ ملت سرافـراز و غیـور و تلاش و حمایتِ هموطنـان عزیز خارج از کشور از ایـن گردنـه‌ی سخت نیـز عبـور خواهـد کرد و ایـران عزیـز بار دیگر مجد و عظمت تاریخـی خود را به عنـوان کشوری پیشرفتـه، صلـح‌دوست و تمـدن‌ساز باز خواهـد یافت.

چهل‌ودومین سالگـرد پیـروزی انقلاب اسلامی ایـران بر همه‌ی هموطنـان عزیـز در سراسر گیتـی مبارکبـاد. در بیست‌ودوم بهمن هزار و سیصـد و پنجـاه و هفت تاریخِ کهن‌سرزمیـن ایـران ورق خورد و صفحه‌ی نوینـی در تاریخ پر فراز و نشیب این گهـواره‌ی تمـدن بشر گشوده شد که پیام‌آور استقلال و آزادی از سلطه‌ی بیگانـگان و بازگشت به ارزش‌های انسانی و اخلاقـی  بود.

 ناگفتـه پیداست که چنین الگویـی بـرایِ دیگر ملت‌ها را هرگـز سلطه‌طلبـان و اشغالگـران برنمی‌تابنـد، از ایـن رو دمی او را  آسوده نگذاشتند. تحریک حرکت‌هایِ جدایی‌طلبـانه و فرقه‌های تروریستی، جنگ و تحریم‌های گسترده در ۴۲ سال گذشته و جنگ فزاینـده‌ی تبلیغـاتـی، شمه‌ای از تلاش آنهـا برای به زانـو درآوردن ایـران سربلنـد بوده است. امروز که چهل‌ودومیـن سالگرد انقلاب اسلامی را جشن می‌گیـریم، ایـران در عرصه‌های مختلف در زمره‌ی کشورهای پیشرفته‌ی دنیاست،‌ هرچند به دلیل تحریم‌ها و فشارهای غیرقانونـی و ظالمانه برخـی قدرت‌های بزرگ، در حوزه‌ی اقتصـادی با دشواری‌های زیادی روبـروست که بدون تردیـد با همتِ ملت سرافـراز و غیـور و تلاش و حمایتِ هموطنـان عزیز خارج از کشور از ایـن گردنـه‌ی سخت نیـز عبـور خواهـد کرد و ایـران عزیـز بار دیگر مجـد و عظمت تاریخـی خود را به عنـوان کشوری پیشرفتـه، صلـح‌دوست و تمـدن‌ساز باز خواهـد یافت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما